Wyjątkowy dworek pod Koszalinem

Dom (Dworek) na sprzedaż
2 290 000 PLN , Pow. 676,69 m2
Typ nieruchomości:
Dom
Powierzchnia:
676,69 m2
Typ transakcji:
sprzedaż
Liczba pokoi:
9
Lokalizacja:
Krępa
Rok budowy:
1850
Liczba kondygnacji:
1
Numer oferty:
IR146946
Powierzchnia działki:
20 168 m2
Cena za m2:
3 384 PLN
Na sprzedaż wyjątkowy zespół pałacowy położony w niewielkiej miejscowości Krępa, w gminie Bobolice, woj. Zachodniopomorskie. Na nieruchomość składa się dworek o powierzchni 676,69 m2, altana z podziemnym saunarium, malowniczy park ze stawem, działka o łącznej powierzchni 20168 m2.


L O K A L I Z A C J A

Krępa to niewielka miejscowość otoczona licznymi lasami, polami uprawnymi. Piękne okoliczności natury uzupełnia jezioro Rosnowskie oddalone o około 7 kilometrów. Atrakcją w tym regionie jest kolej wąskotorowa, która w sezonie letnim kursuje na trasie Rosnowo-Koszalin, z Koszalina natomiast przepłyniemy przez jezioro Jamno promem i dostaniemy się do nadmorskiego Mielna. Samochodem podróż nad morze zajmuje około 50 minut. Ogromnym atutem lokalizacji jest powstająca w okolicy droga szybkiego ruchu S11, która docelowo będzie biegła od Koszalina do Katowic. Planowany jest bezpośredni zjazd z drogi ekspresowej na Krępę.


N I E R U C H O M O Ś Ć

To obiekt z niesamowitą historią. W drugiej połowie XIX wieku ród von Versen wybudował imponujący pałac, który spłonął podczas wesela jednego z oficerów w czasie wojny. Następnie został rozebrany w latach siedemdziesiątych z powodu licznych zniszczeń. Obiekt, który obecnie funkcjonuje jako dworek, oryginalnie był wozownią dawnego pałacu. W ogrodzie wciąż znajdują się ruiny pałacu, zachowała się także zabytkowa brama. Nieopodal mieści się kaplica grobowa rodu, obecnie kościół.

Dworek ma ogromny potencjał inwestycyjny. Jest to atrakcja turystyczna z możliwością stworzenia obleganego obiektu hotelowego. Idealnie nada się również jako nieruchomość na własne cele mieszkaniowe, jako baza wypadowa nad morze.


U K Ł A D

Na parterze nieruchomości znajduje się sala kominkowa, zaplecze kuchenne, klatka schodowa, pomieszczenia gospodarcze, kotłownia, toalety, a oddzielnym wejściem dostaniemy się do dwupokojowego apartamentu z kuchnią i łazienką. Na pierwszym piętrze obiektu znajduje się 7 pokoi z łazienkami, taras oraz wejście na wieżę i poddasze. Instalacje: wod.-kan., elektryczna, wentylacji, centralnego ogrzewania, ciepłej wody, telekomunikacyjna, przeciwpożarowa i alarmowa.


Zachęcam do obejrzenia filmu prezentującego walory obiektu oraz serdecznie zapraszam na prezentację!
Nieprawidłowy adres E-mail